CANKURTARAN KURSLARI

Maviada Cankurtaran Merkezi Türkiye sualtı Sporları Federasyonu 36 sicil numaralı Ankara'daki yetkili eğitim merkezidir, Ağırlıklı Ankara olmak üzere Türkiyenin birçok bölgesinde düzenli aralıklarla, Cankurtaran kursları düzenlemektedir. Kurulduğu 2007 yılından bugüne kadar 10000 in üzerinde cankurtaran yetiştirmiştir. Eğitimlerini özenli ve kaliteli yapması ile yıllardır, cankurtaranların ve kurumların tercihi olmamız en büyük gurur kaynağımızdır. Tüm seviyelerde Bronz, Gümüş, Altın Cankurtaran eğitimlerini TSSF'nin kural ve kaidelerine uygun olacak şekilde eğitimlerini gerçekleştirmektedir. Eğitimlerimizin içerik zenginliğine,etik ve ahlak değerlerine uygun cankurtaran eğitimleri vermekteyiz. 
Her hafta Cankurtaran kursumuz olmaktadır, Kurslarımıza katılmak için; ön kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Kayıtlar için aşağıdaki iletişim bilgilerimiz ile temasa gecebilirsiniz. 

Sizlere yeni bir iş kapısı sağlayacak, 3 günde MESLEK sahibi olabileceğiniz  Sertifikalı BRONZ ve sonrasında GÜMÜŞ CANKURTARAN FEDERASYON ONAYLI ( TSSF ) Kurslarımızı açıyoruz. Cankurtaran belgesi, "Yüzme Antrenörlüğü" denklik işlemlerinde ve yüzme antrenörlüğü alabilmeniz için, zorunlu belgedir.

Sezona göre fiyat avantajından faydalanın. Cankurtaran sertifikanızı şimdiden hazırlayın, iş fırsatlarına hazırlıklı olun. 

Cankurtaran Sertifikası 3 ayrı seviyesi vardır. Cankurtaran olmak isteyenler Bronz Cankurtaran kursu görerek bu mesleğe adım atabilirler. 


↪ Kurslar; Bronz ve Gümüş Cankurtaran Kursları 3 Gün - 21 Saattir.

➡️ 2 Gün 13 Saat Teorik Eğitim, 

➡️ 1 Gün, 8 saat Pratik,  Havuz veya Deniz Eğitimi. 

TSSF onaylı, resmi belgedir, E-Devlet onaylıdır.

Yüzme bilmek gereklidir.

Kurslara katılım zorunludur. Katılmayanlara belge alamazlar.

✔ Kesin katılacaklardan ön kayıt alıyoruz, kapora alınıyor.

*** Kayıt omak için 0533 962 27 57 numaralı telefonumuzla iletişime geçiniz.


Maviada Cankurtaran Merkezi, 2007 den beri  deneyimli, eğitmenleriyle Türkiye'nin her tarafında eğitim yapan, yetkili Cankurtaran ve Dalış Eğitim Merkezidir. 

TSSF Sic.No: C36 - D428 yetkilidir.

Kayıt için aşağıdaki numaralarımızla iletişime geçebilirsiniz. Sınırlı sayıda kontenjan vardır.

www.maviada.com.tr - www.maviadacankurtaran.com


Ülkemizde Cankurtaran eğitimi konusunda yetkili kuruluş TSSF – Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’dur. TSSF dünyada Cankurtarma ve İlkyardım eğitimlerini vermekle yetkili tek organizasyon olan “ILS – Uluslararası Cankurtarma Federasyonu”nun Avrupa kanadına (ILSE: Avrupa Uluslararası Cankurtarma Federasyonu) bağlı olarak ülkemizde hizmet vermektedir.

Bizlerde TSSF’ye bağlı olarak çalışan resmi Cankurtarma ve İlkyardım eğitim merkeziyiz. Merkezimizde Cankurtaran eğitimleri ILS/TSSF eğitim standardına göre, uzman cankurtaran eğitmenler tarafından verilmektedir.

Turizm Bakanlığı Yönetmeliğine göre, Mavi bayrak almış sahiller, GSGM (Gençlik Spor Genel Müdürlüğü) yönetmeliğine göre belediyelerden ruhsat almış olan spor merkezlerinin havuzları gibi tüm su alanlarında yetkili cankurtaran bulundurulma zorunluluğu vardır. Tüm sahil ve kıyı işletmeleri cankurtaran bulundurma zorunluluğundadırlar.

CANKURTARAN EĞİTİMLERİ 3 SEVİYEYE AYRILMAKTADIR.

Bronz Cankurtaran

Havuzlarda güvenliği sağlayan ve hayat kurtarmaya yardım etmek için temel eğitime sahip görevlidir. Havuzda güvenliği sağlayarak, kalp masajı ve yapay solunum uygulamaya su üstü arama kurtarma ile ilkyardım uygulamalarını Federasyonun eğitim standartları ve programları çerçevesinde yapmaya yetkili ve sorumludurlar.

Bronz Cankurtaran Katılım Koşulları

Bronz cankurtaran eğitimi alacakların uyması gereken koşullar;

 1. 18 yaşını doldurmuş olmak,
 2. En az ilköğretim veya ilkokul mezunu olmak ve bunu belgelemek,
 3. Cankurtaran eğitimi yapmasında engel bulunmadığına ilişkin sağlık bildirim formunu imzalayarak beyan etmek.
 4. Orta ve üzeri seviyede yüzme bilmek. 

Gümüş Cankurtaran 

Deniz, göl, doğal ve yapay iç suların kıyıları ile havuzlarda güvenliği sağlayan ve hayat kurtarmaya yardım etmek için temel eğitime sahip görevlilerdir. Deniz, göl, doğal ve yapay iç suların kıyıları ile havuzda güvenliği sağlamaya, kalp masajı ve yapay solunum uygulamaya, su üstü arama kurtarma ile ilkyardım uygulamalarını Federasyonun eğitim standartları ve programları çerçevesinde yapmaya yetkili ve sorumludurlar.

Gümüş cankurtaran eğitimi alacakların uyması gereken koşullar;

 1. 18 yaşını doldurmuş olmak,
 2.  En az ilköğretim veya ilkokul mezunu olmak ve bunu belgelemek,
 3.  Bronz Cankurtaran belgesine sahip olmak,
 4. Cankurtaran eğitimi yapmasında engel bulunmadığına ilişkin sağlık bildirim formunu imzalayarak beyan etmek.

Altın Cankurtaran

Açık deniz, göl ve kıyıları ile havuzlarda güvenliği sağlayan ve hayat kurtarmaya yardım etmek için temel eğitime sahip görevlilerdir. Federasyonun CMAS üç yıldız dalıcı belgesine sahip, kişilerdir. Açık deniz, deniz kıyısı, göl ve havuzda güvenliği sağlayan, kalp masajı ve yapay solunum uygulamaya, su üstü arama kurtarma ile ilkyardım uygulamalarını Federasyonun eğitim standartları ve programları çerçevesinde yapmakla sorumludurlar.

Altın Cankurtaran Katılım Koşulları

Altın cankurtaran eğitimi alacakların uyması gereken koşullar;

 1. 19 yaşını doldurmuş olmak,
 2. En az ilköğretim veya ilkokul mezunu olmak ve bunu belgelemek,
 3. Cankurtaran eğitimi yapmasında engel bulunmadığına ilişkin sağlık bildirim formunu imzalayarak beyan etmek,
 4. Gümüş Cankurtaran belgesine sahip olmak,
 5. Federasyonun 3 yıldız dalıcı (CMAS) belgesine sahip olmak,
 6. En az 6 ay gümüş cankurtaran olarak çalışmış olmak ve çalışmasını işyerinden onaylı işyerinde çalışma bildirim belgesini ibraz etmek.

* Cankurtaran eğitimleri yüzme ve cankurtarma teknikleriniz yanı sıra acil müdahale ve ilkyardım tekniklerini de içermektedir.


info@maviada.com.tr

☎️ 0312 442 2373  -  0533 962 2757

Youtube: Maviada

Instagram: @maviadacankurtaran  -  @caglarmaviada